Link do Facebook firmy KN zajmującej się rozszerzeniami komputera w autach marki Opel Facebook
Rozszerzenie komputera w samochodzie Opel Insignia

Zdalne rozszerzenie komputera - licznika w samochodach marki Opel

Firma KN Kamil Niedzielski zajmuje się programowaniem zestawów wskaźników w samochodach marki Opel. Usługę świadczymy zdalnie w całej Polsce oraz stacjonarnie w Tychach.

Rozszerzenie komputera w Opel Insignia lift licznik 8 cali kolorowy motyw OPC
Rozszerzenie komputera w Opel Insignia lift licznik 8 cali kolorowy motyw GS

Informacje

Interfejs Op-Console do zdalnego rozszerzania liczników w samochodach marki Opel

Specjalnie dla naszych Klientów wprowadziliśmy długo oczekiwaną usługę: Zdalną modyfikację zestawu wskaźników w samochodach marki Opel*. Zbudowaliśmy interfejs diagnostyczny, za którego pomocą jesteśmy w stanie wykonywać usługę rozszerzenia komputera IPC przez internet. Za pośrednictwem Firmy Inpost* wysyłamy do paczkomatu urządzenie, które Klient wpina do złącza OBD2 w samochodzie. Sprzęt łączy się z nami poprzez internet i wykonujemy zdalnie usługę.

Usługę zdalnego rozszerzenia licznika można zamawiać poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie formularz kontaktowy

Koszt usługi zdalnego rozszerzenia komputera to: 400 zł brutto

Opel Insignia A lift licznik 8 cali kolorowy

Rozszerzenie komputera w Opel Insignia lift licznik 8 cali kolorowy motyw OPC

Opel Insignia B licznik 4,2 cali kolorowy

Rozszerzenie komputera w Opel Insignia B licznik 4.2 cali kolorowy

Pytania i odpowiedzi FAQ związane z usługą rozszerzenia komputera pokładowego (licznika).


Czy usługa rozszerzenia komputera pokładowego jest bezpieczna?

Usługa rozszerzenia komputera pokładowego (zestawu wskaźników) jest bardzo bezpieczna, dlatego że nie zmieniamy oprogramowania licznika (tj. nie wgrywamy innego oprogramowania). Usługa polega na kodowaniu, czyli zapisywaniu przez nas w pamięci nieulotnej - EEPROM nowych ustawień zestawu wskaźników. Nawet gdyby w trakcie wykonywania usługi, padł akumulator pojazdu, bądź zerwałoby nam połączenie z internetem, to i tak nie ma to wpływu na działanie licznika czy samochodu. Nie ma fizycznej możliwości uszkodzenia komputera pokładowego wykonując usługę w ten sposób.

Czy usługa rozszerzenia komputera pokładowego jest trwała?

Zapisywane przez nas nowe warianty ustawień zestawu wskaźników wykonujemy w pamięci EEPROM - ma ona charakter nieulotny tzn. że po odłączeniu akumulatora (zasilania pojazdu) modyfikacje nie zostaną usunięte. Tylko ponowne wykonanie przez nas usługi umożliwia zmianę wariantów ustawień.

Jak wygląda usługa zdalnego rozszerzenia liczników?

Zdalna usługa rozszerzenia zestawu wskaźników wykonywana jest naszym autorskim urządzeniem Op-Console, które nasza firma zbudowała od zera. Po złożeniu zamówienia przez Klienta, przesyłamy urządzenie Op-Console wraz z podobnym wielkościowo ruterem gsm paczkomatem firmy InPost. Klient odbiera przesyłkę z paczkomatu, podłącza urządzenie Op-Console do gniazda diagnostycznego OBD2, które znajduje się na wysokości lewego kolana kierowcy. Następnie przytrzymując czarny przycisk z boku rutera GSM przez 3 sekundy - załącza ruter. Następnie włącza stacyjkę w samochodzie (jeżeli samochód posiada system bezkluczykowy - należy wcisnąć i trzymać przycisk włączenia pojazdu około 8 sekund tj. do momentu zapalenia się wszystkich kontrolek na zestawie wskaźników). Nasze urządzenie łączy się przez sieć komórkową z naszymi serwerami i po nawiązaniu połączenia wykonujemy zdalnie usługę. Po zakończone modyfikacji, która trwa około 2 minuty, Klient pakuje obydwa urządzenia do pudełka. W tym czasie przesyłamy Klientowi kod QR do zeskanowania w paczkomacie. Klient podchodzi tylko do paczkomatu, skanuje kod QR i wrzuca przesyłkę do paczkomatu Inpost. W przeciągu maksymalnie godziny (to zależy od aktualnego obłożenia usługami) przesyłamy fakturę i komplet dokumentów z wykonanej usługi drogą mailową.

Jak mogę zamówić usługę zdalnego rozszerzenia komputera?

W chwili obecnej uprzejmie prosimy o składanie zamówień drogą mailową w zakładce kontakt na naszej stronie znajduje się formularz kontaktowy. Z powodu dużej ilości zamówień mamy spory problem z odbieraniem telefonów, dlatego też prosimy na początku o kontakt drogą mailową.

Kiedy należy dokonać płatności za usługę?

Od dwóch lat praktykujemy schemat rozliczeń po wykonanej usłudze. Po przesłaniu przez nas faktury drogą mailową Klient otrzymujemy numer konta bankowego na który może zrobić przelew. Termin płatności zazwyczaj ustawiamy na 7 dni.